O klubu SFK PERRY RHODAN

Naše sdružení je oficiální česko-slovenský fanklub německé sci-fi série Perry Rhodan, zapsaný v ČS Fandomu.

První náznaky fanklubu se začaly objevovat nedlouho poté, co začal Perry Rhodan vycházet v České republice, což se stalo v lednu 1995. Jedny z prvních diskusí na téma PR se zahájily na serveru Průvodce. Po jeho ukončení se diskuse přesouvá na server Okoun. V průběhu let se začal na internetu Perry Rhodan prezentovat ve formě různých webových stránek, o které se postarali jeho čtenáři.

V roce 2002 však přestala vycházet jedna řada PR, jmenovitě Thoregon. S jeho koncem se začaly objevovat první náznaky nějakého klubu. A k tomu opravdu došlo dne 10. 9. 2002 na poradě konané na  xchatu, které se zúčastnili Anro, Irenka, hauty, Crusher, Katschi a Prcifousek. Vznikl tak 1. (ne)oficiální československý klub Perryho Rhodana. Bohužel koncem roku 2002 přestal Perry Rhodan vycházet úplně, a proto se začalo uvažovat o zoficiálnění klubu, což se také stalo a klub byl zapsán do ČS Fandomu.

Úkolem našeho klubu byla a stále je, propagace Perryho Rhodana v Česku a na Slovensku. Vzniklo několik kvalitních stránek, kde je spousta informací o seriálu, konaly se a stále se pořádají srazy, kde mají čtenáři možnost poznat osobně další fanoušky a co víc, vznikají amatérské překlady seriálu.

Odměnou za naši práci pak bylo, že seriál začal opět vycházet, a to cyklus Hvězdný oceán, který vydává nakladatelství MOBA. Další příběhy pak vyšly v minisérii Lemurie, vydané nakladatelstvím Vašut.

V září 2008 pak vzniká dlouho očekávaný nový vzhled klubových stránek www.rhodan.cz, který máte právě možnost ohodnotit. Věříme, že je to první krok do nové a lepší budoucnosti klubu SFK PEERY RHODAN. Vydejte se proto s námi na tuto cestu, kde je jediným a nejdůležitějším úkolem muž nosící jméno Perry Rhodan