Poděkování

Když jsme poprvé založili s mým synem místnost Perry Rhodan na Xchatu, určitě jsme nevěděli, co s tím rozpoutáme. Jako úplně první se přihlásil tenkrát asi 17letý Solon, o kterém jsme postupem času zjistili, že je chodicí encyklopedie. Tak jsme denně vysedávali na chatu a hlásili se další: Kasom, Zweistein, hauty, Anro, Kantor, Crusher, Polinius, Toxy, Mludko a další, ani už si na všechny nevzpomínám, a diskutovali o PR.
Ale ne všichni jsme měli čas věčně sedět u PC, proto Anro zahájil e-mailovou hromadnou diskusi. Bohužel jsem ve svých archivech nenašla už ani řádku.

Potom nám zasadil IZ ránu. První stáhnul stránky PR, které tehdy vytvořil Sanyn, potom Romány i Thoregon ,a tak jsme se rozhodli něco podniknout a při jednom sezení na chatu jsme založili tenkrát ještě neoficiální klub. Bylo nás tenkrát 6. Já, Prcek, Katschi, Anro, hauty a Crusher.

Nakonec IZ zastavil vydávání PR úplně.

Nejdříve jsme využívali Zwisteinovy stránky jako klubové, později Polinius vytvořil základ našich stránek, kde jsme uváděli základní informace o PR i klubu. Spolu s hautym, jsme vytvořili základní databázi osob, národů, já k tomu pak přidala techniku. A skenovali jsme romány. Postupem času Crusher vytvořil profesionální stránky. Zweistein založil diskusi na Průvodci, potom se přesunula na Okouna, kde dodnes existuje.

Pak byl opět aktivní Polinius a nechal naše stránky zaregistrovat a stal se z našeho klubu klub oficiální. A hlásili se neustále další členové, především Atlan a Thora, kteří vytvořili obsáhlou databázi na svých stránkách, dále Lonaj, ceski, wodka, Arweth, alaska, Sanyn, Jergon a spousta dalších, nemůžu všechny jmenovat, je nás přes 1500.

Hledali jsme neustále jiného vydavatele, který by pokračoval ve vydávání PR, až se nám podařilo spojit se s Mobou. Arwethovo snažení slavilo úspěch a Moba skutečně začala vydávat Hvězdný oceán. Souběžně s tím vydalo nakladatelství Vašut sérii Lemuria.

Prvním předsedou klubu se stal hauty, po něm Iren-ka, tedy já, která vedu klub dodnes :)

Stalo se dobrým zvykem pořádat každoročně 2-3 srazy, buď v Praze nebo v Ostravě. Zúčastnili jsme se také Conu v Chotěboři a v Bratislavě. Já, Lonaj a Katschi jsme se také účastnili setkáni s jedním ze spisovatelů PR, Dr. Christophem Dittertem (Christian Montillon), v Ústí nad Labem.

Nyní vznikají tyto nové stránky, za které můžeme děkovat Sanynovi a Thoře.

Chtěla bych vyjádřit poděkovaní všem členům, kteří byli za uplynulá léta aktivní. Doufám, že náš klub bude existovat ještě mnoho dalších let.

Iren-ka