Aktuální díly

 

Aktuálně jsou v České republice k dostání dvě řady seriálu Perry Rhodan:


Perry Rhodan u nakladatelství Moba

U nakladatelství Moba vychází nejnovější díly z klasické sešitové série Perry Rhodan. Jedná se o díly od čísla 2200 z cyklu Hvězdný oceán. Původně vycházely jako čtrnáctideník, nyní jsou k dostání každý měsíc.

 

Píše se rok 1332  Nového galaktického letopočtu – tedy rok 4919 starého času. V Mléčné dráze panuje studená válka mezi lidmi a Křišťálovým impériem Arkonidanů. Každým okamžikem může vypuknout otevřený konflikt. Mléčná dráha je ohrožována přicházejícími vesmírnými otřesy a elektromagnetickými bouřemi doposud nepoznané intenzity. Kosmické lety téměř ustaly a na více místech vznikají nové hvězdné soustavy. Perry Rhodan a jeho nejlepší přítel Atlan  se rozhodnou objasnit vznik nových hvězdných uskupení. Ztroskotají však v Hvězdném oceánu Jamondi...


Starší a právě vycházející díly z cyklu Hvězdný oceán si můžete objednat u nakladatelství Moba nebo je seženete na novinových stáncích. 

Více o událostech ve Hvězdném oceánu Jamondi se dozvíte z obsahů dílů na Databázi Multiversa.Rhodan - Myth of the Illochim

 V listopadu roku 2008 vyšla nejen v České republice počítačová hra Rhodan - Myth of the Illochim, známá rovněž pod názvem Perry Rhodan - The Adventure. Hra je stále k dostání jak v kamenných prodejnách, tak v online obchodech na internetu.


Rhodan - Myth of the IllochimSci-fi adventura na motivy knižní série Perry Rhodan, odehrávající se v roce 4934. Hlavní hrdina Perry Rhodan se po útoku na Solární rezidenci, centrum moci Pozemšťanů, a únosu své přítelkyně Mondry Diamond ocitá ve složité situaci. Obklopuje jej neprostupná síť lží a dezinformací, z níž se musí nějakým způsobem vysvobodit.
Jen s pomocí štěstěny a své inteligence se nakonec Perrymu podaří dosáhnout důležitých informací, které však s sebou zároveň přináší i spoustu nových otázek a nejasností. Jakou roli hraje v celé situaci tajná arkonidská služba Tu-Ra-Cell a co má společného s odkazem andělských bytostí, jež se už jednou postaraly o záchranu celého vesmíru?Lemurie u nakladatelství Jan Vašut

Od srpna 2006 vycházelo u nakladatelství Vašut 6 dílů z nejnovější minisérie Perry Rhodan - Lemurie.

 

Děj Lemurie začíná ve chvíli, kdy prospektorská loď PALENQUE získá neobvyklého pasažéra – na její palubu nastoupil sám Perry Rhodan. Perry se rozhodl, že je načase osobně se setkat s Akonany a pokusit se zmírnit svár, který mezi nimi a Pozemšťany již po léta plane. Pravda, kapitánka lodi Sharita Cohová z toho velkou radost nemá. Nikdo z posádky netuší, jaké překvapení je čeká, když jeden z průzkumných člunů prospektorské lodi náhle zmizí. Na místě srážky zůstal vrak lodi s velmi zvláštním pasažérem. Ten ovšem Perrymu ani Sharitě nic neprozradí. PALENQUE se tedy vydává zjistit, kdo tajemnou loď vyslal a objeví něco, co by opravdu nikdo nečekal...Původní řady seriálu vycházející v ČR

Perry Rhodan u nakladatelství Ivo Železný

Od ledna 1995 vycházela u nakladatelství Ivo Železný (již neexistuje) původní klasická série Perry Rhodan od dílu 1 - Operace Stardust. Seriál byl ukončen roku 2002 dílem 394 – Bestie se probouzí.

Celkem si tak čtenáři měli možnost přečíst nejstarší cykly Třetí moc, Atlan a Arkon, Posbiové, Druhé impérium, Mistři ostrovů a nedovydaný cyklus M 87.


 

Perry Rhodan Thoregon

Pod názvem Perry Rhodan Thoregon vycházely u nakladatelství Ivo Železný od ledna 1998 v Česku tři cykly: Tolkandové, Heliotské tvrze a Šestý posel. Konkrétně to byly díly 1800 - Trokan se probouzí1913 - Jedderova mise. Vydávání Thoregonu bylo ukončeno v roce 2002.


 

Romány Perry Rhodan

Celkem u nás od roku 1998 vyšlo 22 románů (tzv. Planetární romány). Podle německého originálního číslování to byly romány: 1, 2, 4, 5, 6, 8, 10, 9, 409, 406, 407, 12, 386, 13, 412, 14, 415, 15, 16, 17, 18 a 19. Vydávalo je opět nakladatelství Ivo Železný.

Dále ještě roku 1999 vyšel tzv. Space Thriller Zdraví tě bestie z hvězd od Roberta Feldhoffa, který byl oceněn jako nejlepší sci-fi roku 1997.

 

Kde sehnat starší díly?

  • antikvariáty
  • internetové aukce